A rendelőnk célkitűzése, hogy javítson azon az általánosnak mondható szemléleten, hogy a fogorvosi kezelések kivétel nélkül fájdalmasak vagy kellemetlenek. A felnőtt ellátáson kívül szeretnénk azt is, ha a nálunk megforduló gyerekek, egy olyan tapasztalatot szereznének, mely segítségével egy életen keresztül félelem és szorongás mentesen viselik a fogorvosi beavatkozásokat.

Szakterületeink

  • Felnőtt fogászat
  • Gyermek fogászat
  • Szájápolási tanácsadás

A fogászati kezelésekről

A fogkő és eltávolítása:

A fogakon maradt, el nem távolított lepedék a nyálból kiváló ásványi anyagok hatására kemény réteggé alakul. Mely eleinte csak esztétikai problémát okoz, azonban egy idő elteltével ínygyulladást, ínyvérzést okoz, majd hosszú távon a fogágy pusztulásához és fogvesztéshez vezethet. A fogkő eltávolítása egy ultrahangos eszköz segítségével történik, mellyel az íny alatt és fölött lerakódott fogkövet egyaránt meg lehet szüntetni.

A tömés készítés:

A fogászatban ma már nem számít korszerűnek az amalgám a jelentős esztétikai hátrányai miatt. Rendelőnkben már kizárólag úgy nevezett kompozíciós tömőanyagot használunk, ami egy speciális lámpa fényére köt meg.
A tömés kialakítása során törekednünk kell arra, hogy színben és formában a leginkább illeszkedjen a meglévő foghoz, amennyiben lehet ne is látszódjon.

A gyökérkezelés:

Tapasztalataink szerint az emberekben ezzel kapcsolatban él a legrosszabb és leghomályosabb kép a fogorvosi kezelések közül.
A fogon belül erek és idegek -ezt nevezzük fogbélnek- futnak végig egy szűk csatornában, a gyökér teljes hosszában. A gyökérkezelésre azokban az esetekben van szükség, mikor a fogbél begyullad vagy elhal. A kezelés során ezt a gyökércsatornát tisztítjuk meg, illetve töltjük fel egy speciális anyaggal. A gyökérkezelés általában több ülésben zajlik, viszont ami a leglényegesebb, hogy fájdalommentesen végezhető. Ennek köszönhetően a gyökérkezelt fogak, még ha nem is olyan hosszú életidejűek, mint a vitális fogak, igen hosszú távon megtarthatóak.

Fogpótlások:

A fogpótlásoknak alapvetően két típusát kell megkülönböztetnünk, a rögzített és a kivehető fogműveket. 
A rögzített pótlás készítése során a saját, lecsiszolt fogakon rögzítjük a hidat ill. koronát ragasztással, amit a páciens nem tud eltávolítani a szájából.
A kivehető protézisek estén, teljesen fogatlan szájban vagy részleges foghiány esetén készítünk olyan fogműveket, mely nagyobb helyet foglal el a szájüregben, mint a saját fogak, a páciens el tudja távolítani, sőt szükséges is a szájból való kivétele a tisztítása miatt.
A fogpótlások típusainak részletes leírása, jelen kereteinket meghaladja, valamint a lehetőségek páciensenként is változnak, ezért erről személyesen nyújtunk felvilágosítást.